|
ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră
|
|
|
|
|
Ziare si Stiri din :
Teleorman :
Turnu Măgurele
|
|
|
![](local/cache-vignettes/L170xH96/1amic-1024x5074f-9d312.jpg) Amical / ACSO Filiaşi, nucă tare pentru Viitorul Pandurii
ACSO Filiaşi a făcut o partidă foarte bună contra divizionarei secunde Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce a condus cu 3-1. Golurile echipei doljene au fost marcate de Alex Cioablă (’27, ’34) şi Daniel Rogoveanu (’45). Gorjenii au înscris prin Amasihohu James Akugbe (’21), Pefoura Okom Zacharie (’60) şi Ovidiu Rașoveanu (’69).
:... [Gazeta de Sud] 24/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | |
| | | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/4v-1024x576j3aca-1067e.jpg) ACSO Filiaşi a remizat cu Gilortul Târgu Cărbuneşti, scor 2-2
ACSO Filiaşi şi Gilortul Târgu Cărbuneşti au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicală susţinută sâmbătă, pe stadionul “Orăneşesc”. Golurile doljenilor au fost marcate de Daniel Rogoveanu (’58) şi Remus Trancă (’73). Gorjenii au înscris prin Alexandru Avrămescu (’34) şi Florin Marica (’55).
Găgeatu – Dogaru, Dina, Hrelea, Calu – Foresti, Guţă,... [Gazeta de Sud] 20/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/Naicu-vestiaf04d-cb957.jpg) Amical | ACSO Filiași, perdantă cu CSM Cetatea Turnu Măgurele
Reprezentanta Doljului de la Liga 3, ACSO Filiași, a susținut miercuri seară cel de-al doilea joc amical din această vară. Băieții lui Victor Naicu au pierdut, scor 1-2, disputa din Teleorman, cu CSM Cetatea Deva, după ce au încasat cel de-al doilea gol la penultima fază de poartă, după o greșeală personală.
Gazdele, antrenate de Valentin Bădoi, au înscris prin Adejo (’55,... [Gazeta de Sud] 18/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | |
| | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/450207575_464b16-641fa.jpg) Amical | ACSO Filiași își testează forțele la Turnu Măgurele
ACSO Filiași va susține miercuri cel de-al doilea joc de pregătire din această vară. Astfel, gruparea doljeană va evolua de la ora 20.00, în Teleorman, împotriva formației CSM Cetatea Turnu Măgurele.
Reamintim că trupa lui Victor Naicu și-a reluat pregătirile pentru noul sezon de Liga 3 la începutul săptămânii trecute. Sâmbătă dimineață, în primul joc-școală, susținut... [Gazeta de Sud] 16/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/1AM-1024x5766ba5-94f65.jpg) Amical | ACSO Filiași a remizat cu CS Unirea Țânțăreni
Divizionara C ACSO Filiași a încheiat la egalitate, scor 3-3, prima partidă amicală din această vară, disputată sâmbătă, pe teren propriu, în fața formației CS Unirea Țânțăreni (Liga 4 Gorj). Golurile doljenilor au fost marcate de Daniel Croitoru (’16), Daniel Rogoveanu (’56) și Robert Oprea (’86). Oaspeții au înscris prin Mihai Pîrvulescu (’43), Săvulescu (’74 –... [Gazeta de Sud] 13/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | |
| | | | | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/ACSO-1024x57a767-3a136.jpg) Liga 3 | ACSO Filiași a demarat pregătirile cu optimism (VIDEO)
Gata vacanța la ACSO Filiași! Gruparea doljeană a programat luni după amiază reunirea echipei pe stadionul „Orășenesc“. La prima strigare au fost prezenți 30 de jucători, mulți dintre ei tineri proveniți de la Universitatea II Craiova, echipă care s-a desființat, dar și de la alte școli de fotbal din Bănie. De altfel, antrenorul Victor Naicu și secunzii săi, Cosmin... [Gazeta de Sud] 08/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | |
|
|
|
|
|