|
ZIAR.COM : toată presa online . ziare, știri și video de ultimă oră
|
|
|
|
|
Ziare si Stiri din :
Dolj :
Filiaşi
|
|
|
![](local/cache-vignettes/L170xH101/3efde732-ca30cd1-7f832.jpg) Ce hotărâri au mai luat aleşii locali
„Observăm, încă o dată, că primăria taie de la capitolul investiţii peste 3 milioane de euro. Nu se mai fac investiţii de 16,8 milioane de lei. Se renunţă la asfaltarea străzilor şi la Skate Park. A trecut campania, dar asfaltare ar trebui să fie o proritate, aşa cum o considerăm noi”, a spus Cezar Drăgoescu, consilier local USR, când s-a discutat despre execuţia şi... [Gazeta de Sud] 26/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | |
| | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/1amic-1024x5074f-9d312.jpg) Amical / ACSO Filiaşi, nucă tare pentru Viitorul Pandurii
ACSO Filiaşi a făcut o partidă foarte bună contra divizionarei secunde Viitorul Pandurii Târgu Jiu şi a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce a condus cu 3-1. Golurile echipei doljene au fost marcate de Alex Cioablă (’27, ’34) şi Daniel Rogoveanu (’45). Gorjenii au înscris prin Amasihohu James Akugbe (’21), Pefoura Okom Zacharie (’60) şi Ovidiu Rașoveanu (’69).
:... [Gazeta de Sud] 24/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | | | ![](local/cache-vignettes/L170xH121/politie-cont4ba9-1be90.jpg) Şofer vitezoman, prins cu 111 km/h în Craiova
La activitățile desfășurate au participat polițiști din cadrul structurilor de poliție rutieră și ordine publică, cu atribuții pe linie de poliție rutieră.
Pentru abaterile constatate au fost aplicate 235 sancţiuni contravenţionale, din care 110 pentru depăşirea vitezei legale, în valoare totală de peste 100.000 de lei.
Totodată, poliţiştii au reţinut 39 de... [Gazeta de Sud] 21/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | |
| | ![](local/cache-vignettes/L170xH128/451998883_107d63-750c6.jpg) Amical / CSM Slatina a învins-o pe FCU pe “1 Mai”
Divizionarele secunde CSM Slatina şi FCU Craiova s-au întâlnit pentru a doua oară în aceată vară într-un joc de verificare. Dacă în primul amical, disputat în incinta bazei de pregătire a doljenilor, a fost egal, 1-1, sâmbătă, pe stadionul “1 Mai” gruparea de pe malul Oltului s-a impus cu 3-2.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Constantin Radu (’30), Andrei... [Gazeta de Sud] 20/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/4v-1024x576j3aca-1067e.jpg) ACSO Filiaşi a remizat cu Gilortul Târgu Cărbuneşti, scor 2-2
ACSO Filiaşi şi Gilortul Târgu Cărbuneşti au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicală susţinută sâmbătă, pe stadionul “Orăneşesc”. Golurile doljenilor au fost marcate de Daniel Rogoveanu (’58) şi Remus Trancă (’73). Gorjenii au înscris prin Alexandru Avrămescu (’34) şi Florin Marica (’55).
Găgeatu – Dogaru, Dina, Hrelea, Calu – Foresti, Guţă,... [Gazeta de Sud] 20/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | ![](local/cache-vignettes/L170xH136/artjpg-b8c5ab8c5-ff028.jpg) Adolescent arestat preventiv pentru tâlhărie și complicitate la tâlhărie calificată
În dimineaţa zilei de 8 iulie, adolescentul ar fi ajutat un alt adolescent, de 16 ani, din Filiaşi, care în prezent este arestat preventiv, să comită infracțiunea de tâlhărie. El ar fi împins o femeie, căreia adolescentul de 16 ani i-ar fi smuls de pe umăr geanta, din care ar fi sustras ulterior bunuri.
De asemenea, pe 24 mai, în jurul orei 23.48, băiatul de 14 ani ar fi... [Gazeta de Sud] 20/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/Naicu-vestiaf04d-cb957.jpg) Amical | ACSO Filiași, perdantă cu CSM Cetatea Turnu Măgurele
Reprezentanta Doljului de la Liga 3, ACSO Filiași, a susținut miercuri seară cel de-al doilea joc amical din această vară. Băieții lui Victor Naicu au pierdut, scor 1-2, disputa din Teleorman, cu CSM Cetatea Deva, după ce au încasat cel de-al doilea gol la penultima fază de poartă, după o greșeală personală.
Gazdele, antrenate de Valentin Bădoi, au înscris prin Adejo (’55,... [Gazeta de Sud] 18/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | | | |
| | | ![](local/cache-vignettes/L170xH96/450207575_464b16-641fa.jpg) Amical | ACSO Filiași își testează forțele la Turnu Măgurele
ACSO Filiași va susține miercuri cel de-al doilea joc de pregătire din această vară. Astfel, gruparea doljeană va evolua de la ora 20.00, în Teleorman, împotriva formației CSM Cetatea Turnu Măgurele.
Reamintim că trupa lui Victor Naicu și-a reluat pregătirile pentru noul sezon de Liga 3 la începutul săptămânii trecute. Sâmbătă dimineață, în primul joc-școală, susținut... [Gazeta de Sud] 16/07/2024 [+][mai mult] [Articol complet] | |
| | | |