ROMANIA. STIRI. PRESA LOCALA:


Stiri : Transilvania : Bistriţa-Năsăud : Bistriţa | Beclean | Năsăud | Sângeorz

Poate fi limitat off-road-ul din păduri și arii protejate? Cetățeni și activiști: afectează solul, fauna și râurile
Marius Popa este pasionat de munte și bate constant, de mai bine de...
[Europa Liberă]
14/03/2026


Poliția anchetează un caz de înșelăciune telefonică. Prejudiciu de aproape 100.000 lei
Fraudă telefonică la Constanța: un bărbat a pierdut aproape...
[Cotidianul]
13/03/2026


Trei tractoare furate din Italia au fost găsite în curtea unui clujean. Seriile de şasiu au fost modificate
Trei tractoare agricole în valoare de aproximativ 30.000 de euro,...
[StiripeSurse]
13/03/2026


USR Bistrița-Năsăud: ‘Iazuri piscicole’ doar pe hârtie. La Uriu au rămas gropi
USR Bistrița-Năsăud a identificat în comuna Uriu o zonă unde...
[Amos News]
13/03/2026


Expoziția internațională ‘CONSENSUS’
Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud anunță participarea artiștilor...
[Amos News]
12/03/2026


Numărul locurilor disponibile în clasele pregătitoare, mai mare cu 180 decât anul trecut
Planul de şcolarizare propus pentru clasa pregătitoare în anul...
[StiripeSurse]
12/03/2026


Peste 50 de medici noi au venit în județul Bistrița-Năsăud în 2025
Peste 50 de medici noi şi-au început activitatea, anul trecut, în...
[StiripeSurse]
12/03/2026


UPDATE – INFORMAȚIE DE PRESÃ privind proiectele de acte normative incluse pe agenda ședinței Guvernului României din 12 martie 2026
UPDATE – INFORMAȚIE DE PRESÃ privind proiectele de acte normative...
[Amos News]
12/03/2026


Proiectele de acte normative incluse pe agenda ședinței Guvernului României din 12 martie 2026
Proiectele de acte normative incluse pe agenda ședinței Guvernului...
[Amos News]
12/03/2026


Alexandru Rogobete (PSD): Comisia Europeană a aprobat transferul fondurilor europene pentru 9 spitale noi din România
„Comisia Europeană a aprobat astăzi transferul fondurilor europene...
[Amos News]
10/03/2026


Nouă spitale din România primesc 522 de milioane de euro din fonduri europene. Clujul nu e pe listă
Nouă spitale aflate în construcție în România vor beneficia de o...
[Ziarul Clujean]
10/03/2026


Ministerul coordonator emite ordinul pentru stabilirea numărului maxim de posturi aferente instituției prefectului
Nr. 35 din 7 martie 2026 Ca urmare a adoptării Ordonanței de...
[Amos News]
09/03/2026


Călătoriți cu trenul? Aveți grijă de bagaje!
Călătoriți cu trenul? Aveți grijă de bagaje! Polițiștii de la...
[Amos News]
09/03/2026


Un copil a fost lovit de o mașină pe un drum din Bistriţa-Năsăud
Un copil de 13 ani a fost rănit, duminică, într-un accident rutier...
[StiripeSurse]
08/03/2026


Performanță pentru Bistrița-Năsăud. Florin Bănică: Toate proiectele depuse la AFM au fost aprobate
Bistrița-Năsăud este singurul din țară în care toate proiectele...
[DCNews]
08/03/2026


Ministerul Afacerilor Interne anunță redimensionarea schemelor de personal la prefecturi
Ministerul Afacerilor Interne a anunțat, sâmbătă, demararea...
[Ecopolitic]
07/03/2026


Accident cu patru mașini în municipiul Bistrița: 12 persoane implicate, doi copii și o femeie au fost transportați la spital
Un echipaj de prim ajutor SMURD, o ambulanţă SAJ şi un echipaj de...
[StiripeSurse]
07/03/2026


APIA derulează Campania de informare privind depunerea cererilor de plată în anul 2026
Sub sloganul ‘APIA – CONTINUÃM ÎMPREUNÃ Depune Cererea de...
[Amos News]
06/03/2026


Unul dintre cei mai căutați români din UE, prins în Spania
Un român de 32 de ani, aflat pe lista celor mai căutați infractori...
[Cotidianul]
06/03/2026


Descoperire uluitoare în Bistrița. Documente de sute de ani scrise în limba chineză despre Biblie și Alexandru cel Mare
Cercetătorii Arhivelor Naționale din Bistrița-Năsăud au...
[Ştirile ProTv]
06/03/2026


Mamografii gratuite pentru peste 600 de femei din Bistrița-Năsăud
Peste 600 de femei din judeţul Bistriţa-Năsăud au beneficiat de...
[StiripeSurse]
05/03/2026


Conferință medicală despre obezitatea pediatrică, organizată de UMFST Târgu Mureș în Bistrița-Năsăud
Universitatea de Medicină, Farmacie, Ştiinţe şi Tehnologie (UMFST)...
[StiripeSurse]
04/03/2026


Accident feroviar în Bistrița: o mașină a fost lovită de tren
O maşină a fost lovită de tren, miercuri dimineaţa, pe raza...
[StiripeSurse]
04/03/2026


In ziarele din Transilvania:

Activitate de diseminare în cadrul proiectului Erasmus+ DIVERSE – povești despre incluziune și diversitate
În cadrul proiectului european DIVERSE – Digital Innovation and Versatile Education for a Sustainable Environment a fost organizată o activitate Articolul Activitate de diseminare în cadrul (…)
[Informația de Transilvania] 12/03/2026

SATU MARE: Delegația României se întoarce din İzmir cu competențe mai puternice în domeniul sustenabilității și cu o experiență interculturală de neuitat
Delegația României se întoarce din İzmir cu competențe mai puternice în domeniul sustenabilității și cu o experiență interculturală de neuitat Articolul SATU MARE: Delegația României se întoarce (…)
[Informația de Transilvania] 20/02/2026

Fenomenul „papagalilor” sau al „fake business gurus” care promit îmbogățirea rapidă și „deblocarea” mentală!
Fenomenul „papagalilor” sau al „fake business gurus” care promit îmbogățirea rapidă și „deblocarea” mentală, în timp ce ei înșiși nu Articolul Fenomenul „papagalilor” sau al „fake business gurus” (…)
[Informația de Transilvania] 16/02/2026

Satu Mare: Solidaritate pentru copiii cu autism: un apel al Asociației „Fluturașii Albaștri”
🌲 În preajma sărbătorilor de iarnă, comunitățile își redescoperă de fiecare dată capacitatea profundă de a fi aproape unii de Articolul Satu Mare: Solidaritate pentru copiii cu autism: un apel al (…)
[Informația de Transilvania] 15/12/2025

Asociația Acces La Viitor: 563 de copii vor trăi magia Crăciunului la „Poveste de Crăciun”
Asociația Acces La Viitor, împreună cu Teatrul de Nord Satu Mare – Trupa Mihai Raicu și Școala Gimnazială „Avram Iancu”, Articolul Asociația Acces La Viitor: 563 de copii vor trăi magia (…)
[Informația de Transilvania] 15/12/2025

In ziarele din Transilvania:

Românii mănâncă mai multă ciocolată, dar o aleg mai atent: piața depășește 300 mil. euro, iar segmentul premium câștigă teren
Consum în creștere cu peste 9% în doi ani, într-un context de încetinire a retailului: românii cumpără mai selectiv și se orientează către produse premium, […] Articolul Românii mănâncă mai multă (…)
[Stiri Ardeal] 13/03/2026

Chocolate Saga începe pe 13 martie: ediția a IX-a aduce trei sărbători într-un singur festival al gustului
Fructe exotice, figurine de Paști, ateliere și demonstrații cu ciocolată se vor găsi timp de 3 zile la Biblioteca Națională din București. Expoziția internațională Chocolate […] Articolul (…)
[Stiri Ardeal] 12/03/2026

Calvin Klein dezvăluie campania dedicată articolelor esențiale pentru primăvară, cu Dakota Johnson în rolul principal
Vedeta trăiește clipa și îmbrățișează principiul „less is more” pentru noua colecție de lenjerie intimă Ultralight și denimul anilor ’90 ale brandului. Calvin Klein anunță lansarea […] Articolul (…)
[Stiri Ardeal] 12/03/2026

Bucharest International Ballet Gala a transformat Sala Palatului într-o scenă a baletului mondial. Cei mai mari artiști ai baletului mondial, ovationati minute în șir
Prima ediție a Bucharest International Ballet Gala, desfășurată pe 5 martie la Sala Palatului, s-a încheiat cu un succes remarcabil, oferind publicului din București o […] Articolul Bucharest (…)
[Stiri Ardeal] 12/03/2026

Bergenbier anunță continuarea parteneriatului cu Echipa Națională a României
Producătorul de bere extinde colaborarea către fotbalul feminin și naționala U21 Bergenbier și Federația Română de Fotbal prelungesc parteneriatul până în 2030, consolidând una dintre […] (…)
[Stiri Ardeal] 12/03/2026



|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY