Bani de la UE pentru iahturi și un club de swingeri
[Cotidianul] 11/08/2025
Coaliția premierului polonez Donald Tusk are probleme după ce s-a aflat că o parte din fondurile mult așteptate de Polonia pentru redresarea după Covid au fost direcționate către proiecte uimitoare, inclusiv un club de swingeri, o pizzerie cu solar și un lanț de baruri cu vodcă, scrie Politico.eu Informația a ieșit la iveală după ce guvernul a publicat hărți online interactive ale beneficiarilor granturilor, în încercarea de a demonstra deschiderea. Căutarea datelor a dezvăluit că programul de 1,2 miliarde de zloți (282,3 milioane de euro) menit să revitalizeze hotelurile, restaurantele și locurile culturale afectate de pandemie a finanțat și iahturi, o pizzerie care a adăugat solar și, într-un caz larg răspândit, o afacere din sudul Poloniei înregistrată la aceeași adresă ca un club (…)

Alte articole din Cotidianul
Blafemie la UNTOLD, imaginile care au șocat
Deputatul Dan Tanasă, purtător de cuvănt al AUR, acuză că “în (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Vești proaste despre Nina Iliescu
Doborâtă de decesul celui care i-a fost aproape mai bine de șapte (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Proteste mari după începerea școlii
Probleme cu începerea școlii. Sindicaliștii din Educație s-au (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Gino Iorgulescu i-a dat replica lui Dan Şucu. Detaliul care a atras aţentia
Preşedintele LPF, Gino Iorgulescu, a transmis un comunicat în care (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Casa „George Enescu”, redeschisă publicului
Între 14 și 23 august 2025, Fundația Pro Patrimonio organizează (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Anunțul procurorilor despre avionul prăbușit la Arad
Procurorii Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Timișoara au (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Cutremur în sondaje. Directorul INSCOP a dat alarma
Directorul INSCOP, Remus Ștefureac, spune că ”populismul radical” (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY