Blafemie la UNTOLD, imaginile care au șocat

[Cotidianul] 11/08/2025

Deputatul Dan Tanasă, purtător de cuvănt al AUR, acuză că “în mijlocul unui festival care se pretinde „de prestigiu internațional” – UNTOLD – , pe scena principală au fost afișate ”mesaje blasfemitoare, inclusiv imaginea unei cruci întoarse pe care era răstignit Iisus Hristos”. Un atac direct la credința a milioane de români, o sfidare grosolană a valorilor și simbolurilor noastre creștine, transformată în show, pentru aplauze ieftine, crede politicianul “Ca și cum nu ar fi fost suficient, organizatorii și-au tras în piept propriii clienți – oameni care și-au cumpărat bilete cu luni înainte, dar care nu au mai fost lăsați să intre pe stadion, fără explicații clare, fără respect minim față de cei care le-au umplut buzunarele. Așa se tratează publicul la Untold: cu dispreț, cu aroganță, (…)


    Trimite Email

Alte articole din Cotidianul

Vești proaste despre Nina Iliescu
Doborâtă de decesul celui care i-a fost aproape mai bine de șapte (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Proteste mari după începerea școlii
Probleme cu începerea școlii. Sindicaliștii din Educație s-au (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Gino Iorgulescu i-a dat replica lui Dan Şucu. Detaliul care a atras aţentia
Preşedintele LPF, Gino Iorgulescu, a transmis un comunicat în care (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Casa „George Enescu”, redeschisă publicului
Între 14 și 23 august 2025, Fundația Pro Patrimonio organizează (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Anunțul procurorilor despre avionul prăbușit la Arad
Procurorii Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Timișoara au (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Bani de la UE pentru iahturi și un club de swingeri
Coaliția premierului polonez Donald Tusk are probleme după ce s-a (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025
Cutremur în sondaje. Directorul INSCOP a dat alarma
Directorul INSCOP, Remus Ștefureac, spune că ”populismul radical” (…)
[Cotidianul] - 11/08/2025


[Toate articolele din: Cotidianul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY