Sociologul Mirel Palada: „Aveti grijă ce faceţi cu volumele de Eminescu din casă. Ascundeţi-le, penalilor. O să fiţi arestaţi, cripto-legionarilor. Ce-ţi doresc eu ţie, dulce Românie? Să fii iar batută de Militzie. N-am găsit alta rimă…”

[Ecopolitic] 29/06/2026

„Regimul totalitar din anii ’50 a fost aplicat de nişte miliţieni-tractorişti ticăloşi şi bătuţi în cap. Regimul totalitar din ziua de azi e aplicat de nişte miliţieni-tractorişti la fel de ticăloşi şi la fel de bătuţi in cap. Aveti grija ce faceti cu volumele de Eminescu din casă. (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Ursula le-a închis aerul condiționat subalternilor. L-a lăsat numai pentru ea și comisarii UE. Angajat: ”E ca în feudalism!”
Sediul central al Comisiei Europene a fost nevoit să-și închidă (…)
[Ecopolitic] - 29/06/2026
Directorul CNAIR cere firmei chineze accelerarea ritmului la lucrările de pe Lotul 3 din A0 (Afumați-Pantelimon)
Directorul CNAIR, Cristian Pistol, a anunţat că stadiul lucrărilor (…)
[Ecopolitic] - 29/06/2026
Stroe, atac la Bolojan: „Nu noi trădăm PNL, ci voi care vă pregătiţi să-l livraţi la cheie USR-ului”
Deputatul PNL Ionuț Stroe a lansat un nou atac la adresa (…)
[Ecopolitic] - 29/06/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY