Pompierii militari au acționat pentru gestionarea celor aproximativ 1.700 de solicitări primite din partea populației
[Amos News] 27/01/2026
Activitatea pompierilor din ultimele 24 de ore Pompierii militari au acționat, în prima zi a acestei săptămâni, pentru gestionarea celor aproximativ 1.700 de solicitări primite din partea populației, la nivel național. În acest interval de timp, cazurile pentru acordarea măsurilor de prim ajutor reprezintă cea mai mare pondere a misiunilor desfășurate de către salvatori, în urma cărora echipajele SMURD au asistat medical 1.415 persoane. De asemenea, prin stingerea celor 55 de incendii izbucnite în diverse zone ale țării, colegii noștri au limitat propagarea flăcărilor la vecinătăți, eliminând astfel producerea altor situații care să pună în pericol vieți și bunuri. Concomitent cu aceste tipuri de misiuni, echipajele operative au gestionat 223 de misiuni pentru protecția comunităților, (…)
Alte articole din Amos News
Rolul Globalismului Contemporan în Modelarea și Uniformizarea Liderilor Lumii
Davos, Klaus Schwab, George Soros și Mitologia „The Great Reset” (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Acțiune a Poliției Capitalei pentru depistarea conducătorilor de vehicule care nu respectă regimul legal de viteză
În perioada 24-25 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Brigăzii (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Au fost constatate peste 7.500 de fapte contravenționale
ACȚIUNI ȘI INTERVENȚII ALE POLIȚIEI ROMÂNE
În ultimele 24 de (…)
[Amos News] - 27/01/2026
‘Le Livre d’image’, regia Jean-Luc Godard, la ESTE Filmul de Miercuri
Al treilea film din programul dedicat cineastului Jean-Luc Godard (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Ziua internațională a comemorării victimelor Holocaustului
Cu prilejul zilei internaționale de comemorare a victimelor (…)
[Amos News] - 27/01/2026
UMF Craiova – premieră națională în radiologie sustenabilă
Centrul de Imagistică al Universității de Medicină și Farmacie din (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Ședințe gratuite de pregătire pentru Bacalaureat, la Facultatea de Științe ale Naturii și Științe Agricole
Facultatea de Științe ale Naturii și Științe Agricole (FSNSA) din (…)
[Amos News] - 27/01/2026
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY