Au fost constatate peste 7.500 de fapte contravenționale
[Amos News] 27/01/2026
ACȚIUNI ȘI INTERVENȚII ALE POLIȚIEI ROMÂNE În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 2.200 de solicitări ale cetățenilor, au fost constatate peste 7.500 de fapte contravenționale, iar 414 permise de conducere au fost reținute. La data de 26 ianuarie a.c., polițiștii au acționat, la nivel național, pentru a preveni faptele antisociale, organizând 434 de acțiuni și au intervenit la 2.200 de evenimente, dintre care 1.815 au fost sesizate de cetățeni prin 112. De asemenea, au fost depistate 11 persoane urmărite național și internațional, față de care au fost dispuse măsurile legale, iar în cauzele instrumentate au fost dispuse 73 de măsuri preventive. Pentru alte nereguli constatate, polițiștii au aplicat 7.552 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 3.077.077 de lei. (…)
Alte articole din Amos News
Rolul Globalismului Contemporan în Modelarea și Uniformizarea Liderilor Lumii
Davos, Klaus Schwab, George Soros și Mitologia „The Great Reset” (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Acțiune a Poliției Capitalei pentru depistarea conducătorilor de vehicule care nu respectă regimul legal de viteză
În perioada 24-25 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Brigăzii (…)
[Amos News] - 27/01/2026
‘Le Livre d’image’, regia Jean-Luc Godard, la ESTE Filmul de Miercuri
Al treilea film din programul dedicat cineastului Jean-Luc Godard (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Ziua internațională a comemorării victimelor Holocaustului
Cu prilejul zilei internaționale de comemorare a victimelor (…)
[Amos News] - 27/01/2026
UMF Craiova – premieră națională în radiologie sustenabilă
Centrul de Imagistică al Universității de Medicină și Farmacie din (…)
[Amos News] - 27/01/2026
Ședințe gratuite de pregătire pentru Bacalaureat, la Facultatea de Științe ale Naturii și Științe Agricole
Facultatea de Științe ale Naturii și Științe Agricole (FSNSA) din (…)
[Amos News] - 27/01/2026
DGASPC Vrancea organizează un nou workshop în cadrul programului ‘Școala Părinților’, dedicat drepturilor copiilor cu dizabilități
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (…)
[Amos News] - 27/01/2026
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY