Putin vrea să intre în Consiliul de Pace al lui Trump. Taxa ar putea fi plătită din active înghețate. Ce planuri are Rusia pentru Ucraina
[Gândul] 22/01/2026
În cadrul unei ședințe a Consiliului de Securitate al Rusiei, președintele Rusiei a declarat că este dispus să participe la „Consiliul de Pace” propus de președintele american Donald Trump. Taxa de participare, de 1 miliard de dolari, ar putea fi plătită cu bani din activele înghețate ale Rusiei, iar cu restul activelor înghețate din Statelor Unite, președintele rus vrea să asiste la reconstrucția Ucrainei. Până în prezent, mai multe state și-au anunțat intenția de a se alătura noii inițiative a președintelui Trump, denumită oficial Consiliul pentru Pace, un organism creat pentru a gestiona situația post-conflict din Gaza și alte chestiuni de securitate globală. Inițial creat pentru a supraveghea reconstrucția și guvernarea în Gaza, Trump a extins mandatul consiliului pentru a media (…)
Alte articole din Gândul
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, atrage atenția unui aspect: (…)
[Gândul] - 22/01/2026
În ediția din 20 ianuarie 2026 a emisiunii Marius Tucă Show, (…)
[Gândul] - 22/01/2026
Armata israeliană a anunțat că a vizat patru puncte de trecere a (…)
[Gândul] - 22/01/2026
În ediția emisiunii Marius Tucă Show, fostul diplomat și (…)
[Gândul] - 22/01/2026
Gândul vă prezintă calendarul zilei de joi, 22 ianuarie. Iată care (…)
[Gândul] - 22/01/2026
În ediția din 19 ianuarie 2026 a emisiunii Marius Tucă Show, (…)
[Gândul] - 22/01/2026
Bucureștiul continuă să fie foarte afectat de avariile din (…)
[Gândul] - 22/01/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY