Câte locuri de parcare rezidenţială au solicitat craiovenii până acum. În Centru e „bătaie“ mare pe ele

[Gazeta de Sud] 14/01/2026

Peste 20.000 de craioveni şi-au deschis conturi pe portalul pentru atribuirea parcărilor rezidenţiale din oraş până la sfârşitul anului trecut. Pentru cele 6765 de locuri scoase de primărie pentru atribuire au existat 6704 solicitări, ceea înseamnă că 479 de craioveni nu au fost interesaţi de ele. Datele au fost publicate de viceprimarul Dan Păloiu pe pagina sa de Facebook. „După încheierea primei etape din procesul de atribuire a locurilor de parcare rezidențială, statisticile arată un interes maxim al craiovenilor în a-și obține un loc garantat unde să-și parcheze mașina în apropierea locuinței. De la debutul înrolărilor în aplicația pusă la dispoziție de Primaria Municipiului Craiova , 20475 de craioveni din toate zonele orașului și-au creat conturi de utilizator. Numărul total al (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

A început plata impozitelor și taxelor locale în Râmnicu Vâlcea pentru anul 2026
Începând de miercuri, 14 ianuarie 2026, la nivelul Primăria (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
„Eminesciana” și „Eminesciana junior”, expoziții dedicate Zilei Culturii Naționale, la Craiova
Centrul Județean de Cultură și Artă Dolj – Secția pentru (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
Cele mai frecvente accidentări în sporturile de iarnă și rolul esențial al recuperării medicale
Sporturile de iarnă sunt asociate cu adrenalină, libertate de (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
Tavan prăbuşit peste elevi în timpul orei
Incident şocant miercuri dimineaţă la un liceu reabilitat recent. (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
Franţa a anunțat deschiderea unei misiuni diplomatice în Groenlanda
Franța face o mișcare surpriză în Groenlanda și îi transmite un (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
Greșeli frecvente când cumperi verighete aur și cum le eviți
Alegerea verighetelor este unul dintre puținele momente în care nu (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026
(VIDEO) Craiova: Programul Inspire Mercur în perioada 16 – 22 ianuarie
Rental Family / Familie de închiriat Avanpremiera Regia: Mitsuyo (…)
[Gazeta de Sud] - 14/01/2026


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY