Telenovela continuă. Ludovic Orban îi dă replica lui Nicușor Dan, după ce a fost concediat: „Viața mea nu este telenovelă”
[Gândul] 21/11/2025
Ludovic Orban i-a dat replica președintelui Nicușor Dan, după afirmațiile despre revocarea acestuia din funcția de consilier prezidențial, din cauza diferenței de opinii. Potrivit lui Orban mărul discordiei ar fi fost critica dură a fostului consilier la adresa PSD-ului. Ludovic Orban susține că unul dintre motivele concedierii ar fi fost atitudinea sa critică față de Partidul Social Democrat. „Un pic de dreptate are și președintele. Am avut unele diferențe de poziționare. Este adevărat că nu l-am căutat în coarne pe Grindeanu. Da. Am criticat PSD, dar motivat. Pentru că toți cei 4 judecători de la CCR numiți de PSD au votat în bloc pentru neconstituționalitatea legii de reformă a pensiilor magistraților. Pentru că blochează de peste o lună deciziile de reformă în administrație. Pentru (…)
Alte articole din Gândul
Sarkozy a scris o carte întreagă în cele 20 de zile petrecute la închisoare. Ce va cuprinde volumul intitulat „Jurnalul unui deținut”
Fostul președinte al Franței, Nicolas Sarkozy, a anunțat, vineri, (…)
[Gândul] - 21/11/2025
David Pușcaș cere iar bani pe TikTok: „Nu pot să fac față, oameni buni”
David Pușcaș, fiul adoptiv al Luminiței Anghel, a stârnit (…)
[Gândul] - 21/11/2025
Like-urile la fotografiile altor femei, motiv de divorț în Turcia. Ce daune trebuie să plătească un bărbat pentru că a trădat încrederea soției sale
Like-urile la fotografiile reprezentanților sexului opus, pe (…)
[Gândul] - 21/11/2025
ANAF scoate la vânzare o Mazda 6 din 2016 și un BMW 320 D Cabrio. La ce preț le vinde
ANAF scoate la vânzare două autoturisme, un BMW decapotabil și o (…)
[Gândul] - 21/11/2025
Scumpirea boabelor de CAFEA afectează piața dulciurilor: Ciocolată a început să fie subțiată sau înlocuită cu diverse creme de fructe
Scumpirea boabelor de cafea schimbă piața dulciurilor. Cofetarii (…)
[Gândul] - 21/11/2025
Bucătarul unei grădinițe din Cluj, prins cu o farfurie de droguri în mașină. Își luase „marfa” la pachet
Bucătarul unei grădinițe din Cluj-Napoca a fost prins cu o (…)
[Gândul] - 21/11/2025
Imediat cum a fost numită secretar de stat la ministerul lui Pîslaru, cumnata lui Drulă a și cerut decontarea din bani publici a cheltuielilor pentru locuință și transport. Gândul publică (…)
Dosarul „Sinecurile” din guvernul condus de Ilie Bolojan primește (…)
[Gândul] - 21/11/2025
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY





