Au fost constatate aproape 7.000 de fapte contravenționale

[Amos News] 20/11/2025

ACȚIUNI ȘI INTERVENȚII ALE POLIȚIEI ROMÂNE În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la peste 2.300 de solicitări ale cetățenilor, au fost constatate aproape 7.000 de fapte contravenționale, iar 367 de permise de conducere au fost reținute. La data de 19 noiembrie a.c., polițiștii au acționat, la nivel național, pentru a preveni faptele antisociale, organizând 520 de acțiuni și au intervenit la 2.322 de evenimente, dintre care 1.868 au fost sesizate de cetățeni prin 112. De asemenea, au fost depistate 28 de persoane urmărite național și internațional, față de care au fost dispuse măsurile legale, iar în cauzele instrumentate au fost dispuse 125 de măsuri preventive. Pentru alte nereguli constatate, polițiștii au aplicat 7.038 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 3.270.572 (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Domeniile cu cele mai mari creșteri salariale în 2025
IT, energie, construcții, farma, telecomunicații, imobiliare și (…)
[Amos News] - 20/11/2025
CONAF a demarat testarea vocațională a 1000 de elevi din Mehedinți
După organizarea celei de-a 11-a dezbateri publice dedicate (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Maratonul de Fotografie: Expoziție de fotografie dedicată finaliștilor.
Duminică 23 noiembrie 2025 Centrul Cultural ”Ion Besoiu” va găzdui (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Comedia și dansul contemporan se întâlnesc într-un dialog viu și spectaculos
Bărbierul din Sevilla, Tango. Radio & Juliet și Nunta lui (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Sistemul de Intrare/Ieșire (EES) este extins la Punctul de Trecere a Frontierei Stamora-Moravița
Începând de astăzi, Sistemul de Intrare/Ieșire (EES) este (…)
[Amos News] - 20/11/2025
„Sănătatea Femeii – Politici de Prevenție. Screening, Vaccinare și Educație”
România rămâne țara cu cea mai mare mortalitate prin cancer de col (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Opt firme concurează pentru dotarea secției care tratează cardiacii critici internați la Spitalul Județean Sibiu
Consiliul Județean Sibiu anunță că au fost primite opt oferte în (…)
[Amos News] - 20/11/2025


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY