CONAF a demarat testarea vocațională a 1000 de elevi din Mehedinți
[Amos News] 20/11/2025
După organizarea celei de-a 11-a dezbateri publice dedicate reducerii abandonului școlar, în cadrul ediției a II-a a programului ‘Pactul pentru Tineri’, județul Mehedinți continuă să fie un exemplu de implicare activă în susținerea educației și a orientării vocaționale a tinerilor. Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin (CONAF) aduce în prim-plan o nouă etapă a acestui demers național: testarea vocațională a 1.000 de elevi de gimnaziu, un pas strategic care conectează școala la realitățile pieței muncii și îi ajută pe tineri să își descopere propriul potențial. Această etapă vine în continuarea testărilor deja derulate în județele Gorj și Dolj, unde rezultatele obținute au demonstrat impactul pozitiv al programului și interesul crescut al elevilor pentru autocunoaștere și (…)
Alte articole din Amos News
Domeniile cu cele mai mari creșteri salariale în 2025
IT, energie, construcții, farma, telecomunicații, imobiliare și (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Maratonul de Fotografie: Expoziție de fotografie dedicată finaliștilor.
Duminică 23 noiembrie 2025 Centrul Cultural ”Ion Besoiu” va găzdui (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Comedia și dansul contemporan se întâlnesc într-un dialog viu și spectaculos
Bărbierul din Sevilla, Tango. Radio & Juliet și Nunta lui (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Sistemul de Intrare/Ieșire (EES) este extins la Punctul de Trecere a Frontierei Stamora-Moravița
Începând de astăzi, Sistemul de Intrare/Ieșire (EES) este (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Au fost constatate aproape 7.000 de fapte contravenționale
ACȚIUNI ȘI INTERVENȚII ALE POLIȚIEI ROMÂNE
În ultimele 24 de (…)
[Amos News] - 20/11/2025
„Sănătatea Femeii – Politici de Prevenție. Screening, Vaccinare și Educație”
România rămâne țara cu cea mai mare mortalitate prin cancer de col (…)
[Amos News] - 20/11/2025
Opt firme concurează pentru dotarea secției care tratează cardiacii critici internați la Spitalul Județean Sibiu
Consiliul Județean Sibiu anunță că au fost primite opt oferte în (…)
[Amos News] - 20/11/2025
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY