PSD pune presiune pe Bolojan
[Cetățeanul] 12/09/2025
Social-democrații încearcă să-și impună agenda în coaliția de guvernare și forțează mâna premierului Ilie Bolojan cu propriul program de relansare economică. CITEŞTE ŞI: bolojan Secretarul general al Guvernului, Radu Oprea, a anunțat că pachetul de măsuri prezentat delegației FMI a fost „foarte bine primit” și ar putea genera o creștere economică de 3% în următorii trei ani. Într-o conferință de presă, Radu Oprea a invitat partenerii de guvernare să contribuie cu idei și propuneri la definitivarea planului. „Am lucrat serios în interiorul PSD, pe departamente, pentru a construi acest program. Acum îi chemăm pe colegii noștri de coaliție să aducă îmbunătățiri. Vom veni cu un draft legislativ pe masa Guvernului și apoi vom dezbate împreună cu mediul de afaceri și sindicatele”, a explicat (…)

Alte articole din Cetățeanul
PNL, atac la PSD: Fac agitaţie, să se apuce de Guvernare
Un lider PNL somează PSD să nu mai facă opoziție, ci să se apuce (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Guvernul a blocat montarea radarelor fixe
Proiectul CNAIR de montare a 400 de radare fixe pe drumurile (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Ce spune femeia care a încercat să intre cu 6 cuţite în Palatul Parlamentului
Invitata AUR care a intrat cu șase cuțite în Parlament spune că (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Bărbat beat și fără permis urmărit de polițiști prin Brașov
Un bărbat de 36 de ani, aflat sub influența alcoolului și fără (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Ce a discutat premierul Bolojan cu delegația FMI, la Palatul Cotroceni
Premierul Ilie Bolojan a avut o întrevedere cu delegația Fondului (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Bărbat băut şi drogat a intrat într-un grup de oameni
Un bărbat de 34 de ani, din Chiuza, județul Bistrița-Năsăud, a (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
Trafic blocat pe Valea Oltului
Traficul rutier a fost blocat, vineri, pe DN 7 – Valea Oltului, în (…)
[Cetățeanul] - 12/09/2025
[Toate articolele din: Cetățeanul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY