7 septembrie: Sfinții Simeon și Amfilohie de la Pângărați. Înainteprăznuirea Nașterii Maicii Domnului

[ActiveNews] 7/09/2025

Întemeietor și prim egumen al Mănăstirii Pângărați, Sfântul Simeon, precum și Sfântul Amfilohie, cel care a condus mănăstirea timp de 56 de ani, fac parte dintre sfinții români cei mai cunoscuți și iubiți, lucrarea lor duhovnicească rămânând vie până astăzi.


    Trimite Email

Alte articole din ActiveNews

Bravo, George Simion! Jos pălăria! AUR a lovit la cvorum dar Puterea a tras sforile - VIDEO LIVE
Grindeanu vorbește in numele PSD! I-auzi, AUR se opune taxarea (…)
[ActiveNews] - 7/09/2025
Sfânta Casiana, cea mai cunoscută femeie imnograf (7 septembrie). Imnul Sfintei Casianei - VIDEO
Cea mai faimoasă dintre compozițiile ei este imnul care-i poartă (…)
[ActiveNews] - 7/09/2025
The Telegraph: Promisiunile lui Macron de a trimite trupe în Ucraina sunt „VORBE GOALE”
Ziarul londonez denunță marea trăncăneală pe care o reprezintă (…)
[ActiveNews] - 7/09/2025


[Toate articolele din: ActiveNews +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY