Canotaj / România, impresionantă la Racice! Trei medalii de aur la Europeanul U23
[Gazeta de Sud] 7/09/2025
Tricolorii au bifat noi medalii de aur la canotaj, de această dată la CE Under-23 de canotaj de la Racice, Cehia. Echipajul de patru rame masculin al României (BM4-) a obţinut medalia de aur. Acesta este compus din Mateus-Simion Cozminciuc, Eduard Angel Moldovan, Andrei Vatamaniuc şi Sergiu Anfimov. De asemenea, nici echipajul de patru rame feminin (BW4-) nu s-a lăsat mai prejos și se poate bucura de medalia de aur la capătul unei probe reușite. Echipajul fetelor este format din: Daria-Ionescu Dinulescu, Gabriela Tivodariu, Iulica-Maria Ursu și Denisa Cristina Ailincăi. Tot aur a obţinut şi echipajul de dublu rame masculin (BM2-), compus din Cosmin Iulian Pleşescu şi Fabrizio-Alexandru Scripcariu. La dublu rame feminin (BW2-), echipajul compus din Teodora Lehaci şi Denisa Mihaela (…)

Alte articole din Gazeta de Sud
(VIDEO) Ministrul Sănătății va sesiza Parchetul în cazul medicilor antivacciniști
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat, duminică, că (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Gorj: Băut la volan, implicat într-o tamponare
Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Târgu Jiu- Biroul (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Bolojan, mesaj la dezbaterea moţiunilor: Nu mai blocaţi munca Guvernului cu moţiuni de tip Caţavencu!
Premierul Ilie Bolojan răspunde criticilor aduse de opoziţie în (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Copiii de azi, viitorul de mâine! Directorul SCMU Craiova, propunere inedită pentru FRH
Handbalul românesc din zilele noastre suferă din ce în ce mai mult (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Un hunedorean prins în Gorj când conducea un moped băut şi fără permis de conducere
Un bărbat din Hunedoara a fost prins când conducea un moped băut (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Aryna Sabalenka şi calvarul emoţional prin care a trecut: „Am primit lecții foarte dure!“
Aryna Sabalenka (1 WTA) a câștigat turneul de la US Open sâmbătă (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
Record de întârziere la CFR Călători. Un tren a parcurs 80 km în 12 ore și 17 minute
CFR a mai bifat un record de întârziere: un tren a parcurs 80 km (…)
[Gazeta de Sud] - 7/09/2025
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY