Produsele româneşti, mai rare şi mai scumpe din luna octombrie

[Observator] 3/09/2025

Șapte din zece români caută în supermarketuri eticheta "Produs românesc", mai ales la fructe și legume de sezon. Dar abundența verii lasă loc, toamna aceasta, lipsurilor și scumpirilor. Vremea a lovit culturile, iar unele produse s-ar putea scumpi cu 30%. Specialiștii avertizează: (…)


    Trimite Email

Alte articole din Observator

Trei români, prinşi cu venituri nedeclarate de 337 de milioane de lei, în Cluj. Cât au de plată la ANAF
ANAF a înregistrat un record în trimestrul al doilea în ce (…)
[Observator] - 5/09/2025
Vor cea mai bună şcoală pentru copiii lor. Mii de părinţi s-au înghesuit să facă rost de vize de flotant
Începerea noului an şcolar a dat startul şi luptei anuale a (…)
[Observator] - 5/09/2025
Trump schimbă azi numele Pentagonului în Departamentul de Război. Hegseth va fi "ministru de război"
Președintele Donald Trump va semna vineri un ordin executiv prin (…)
[Observator] - 5/09/2025
Dezastru cu un mort şi doi răniţi, pe un drum din Suceava. Un bărbat a rămas blocat între fiare, după impact
Accident cumplit în județul Suceava. Un bărbat a murit, după ce (…)
[Observator] - 5/09/2025
Preot bătut de un enoriaş gelos, pe o stradă din Mureş. Părintele se întorcea de la o înmormântare
Scandal uriaș într-un sat din Mureș. Un preot a ajuns la spital (…)
[Observator] - 5/09/2025
Momentul în care o tânără din Iaşi e izbită de o maşină. Fata e în comă, cu bazinul şi picioarele fracturate
O adolescentă din Iaşi se zbate între viaţă şi moarte după ce a (…)
[Observator] - 5/09/2025
Subvenţii de la Guvern pentru firmele care angajează victime ale violenţei domestice. Ce sumă se oferă
Guvernul a aprobat, în şedinţa de joi, mai multe schimbări (…)
[Observator] - 5/09/2025


[Toate articolele din: Observator +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY