Venezuela trimite trupe la graniță ca răspuns la desfășurarea de nave de război americane
[Mediafax] 26/08/2025
Mediafax Venezuela a anunțat luni desfășurarea a 15.000 de soldați la granița cu Columbia pentru a combate traficul de droguri, pe fondul presiunilor crescânde din partea Washingtonului asupra președintelui Nicolas Maduro, lider de stânga. Trei nave de război americane se îndreaptă spre coasta Venezuelei, în timp ce președintele Donald Trump intensifică presiunile asupra lui Maduro, acuzat de Washington că conduce un cartel de trafic de cocaină. Ministrul de Interne, Diosdado Cabello, a anunțat că guvernul desfășoară 15.000 de soldați pentru a consolida securitatea în statele Zulia și Tachira, care se învecinează cu Columbia. „Aici, combatem traficul de droguri, aici, combatem cartelurile drogurilor pe toate fronturile”, a adăugat el, anunțând confiscarea a 53 de tone de droguri de (…)

Alte articole din Mediafax
Președintele Israelului va vizita Londra joia viitoare pentru discuții cu miniștrii
Mediafax
Două surse au confirmat că Isaac Herzog se va întâlni (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Secretarul general al NATO, Mark Rutte: Capacitatea navală a Chinei pune presiune pe SUA și aliații occidentali
Mediafax
Secretarul general al NATO, Mark Rutte, a lansat un (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Militarii ucraineni primesc echipamente de război electronic direct de la producători
Mediafax
Ministerul Apărării din Ucraina a lansat o nouă etapă a (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Războiul din Ucraina, ziua 1.289. Trump discută joi cu Zelenski despre oprirea războiului din Ucraina / Aliații Ucrainei, întâlnire în cadrul „Coaliției celor dispuși”, pe tema garanțiilor de (…)
Mediafax Emisarul american Witkoff s-a întâlnit cu liderii (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Zelenski: Coreea de Sud ar putea fi un model pentru Ucraina postbelică
Mediafax
Traiectoria economică postbelică a Coreei de Sud și (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Giorgio Armani, regele modei, a murit la vârsta de 91 de ani
Mediafax
Anunțul a fost dat joi chiar de reprezentanții (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
Spațiul aerian al Poloniei, încălcat de drone în timpul atacurilor rusești asupra Ucrainei
Mediafax
Incidentul survine la câteva săptămâni după ce o dronă (…)
[Mediafax] - 4/09/2025
[Toate articolele din: Mediafax +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY