MAE, criticat pentru că nu a luat atitudine față de umilirea campioanei României, FCSB, în Marea Britanie: „Statul român e util doar să bage cuțitul în spate unui român când au tăbărât străinii pe el”, spune jurnalistul sportiv Mihai Mironică
[Ecopolitic] 25/08/2025
Jurnalistul Mihai Mironică a criticat dur Ministerul Afacerilor Externe (MAE) pentru că nu a intervenit în favoarea campioanei României, FCSB, după ce Marea Britanie i-a interzis să folosească trei jucători în Scoția, pe motiv că aceștia nu primiseră „viza de muncă” pentru această țară, potrivit r3media.ro. Mironică a scris în Gazeta Sporturilor că a fost „un tratament umilitor care nu are nicio justificare”. „S-a speculat că FCSB nu a făcut din timp demersurile pentru obținerea vizelor. Sau că s-a produs o confuzie în măreața împărăție a birocrației. Să nu ne imaginăm că noi i-am inventat pe zeii dosarului cu șină. Specia aceasta este universală. Dar când intervine și ambasada din Londra și tot nu poate fi înduplecat zeul vizelor, asta este deja batjocură la adresa României. O țară (…)

Alte articole din Ecopolitic
„Când românii abia își plătesc facturile și sunt împinși spre faliment, Nicușor Dan și Bolojan pleacă în R. Moldova. Dar nu cu mâinile goale, ci cu banii și resursele românilor”, spune deputatul (…)
„Cinism guvernamental: Bolojan și Nicușor – generoși cu Republica (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
Ministra USR a Mediului, Diana Buzoianu, nu a știut să spună nici câte hectare de pădure are România
Diana Buzoianu, ministra Mediului, a fost prinsă din nou în (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
Zelenski amenință Ungaria de Ziua Independenței Ucrainei (The European Conservative)
De Ziua Independenței Ucrainei, președintele Volodimir Zelenski a (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
Platforma Netflix are o nouă funcție: spune-mi ce zodie ai și îți voi spune ce serial să urmărești
Dacă ești Fecioară, întreprinzătoare și spirituală precum Tokyo (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
VIDEO Constantin Rădulescu, președintele CJ Vâlcea: Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, la Vâlcea! Viziune, implicare și bună-credință, pentru sănătatea oamenilor!
Constantin Rădulescu, președintele CJ Vâlcea, anunță că duminică, (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
Avocatul Toni Neacşu: Al 2-lea pachet de legi al lui Bolojan, pe lângă că are multe prevederi flagrant neconstituţionale, este incoerent, lipsit de caracter unitar, s-au alăturat artificial (…)
„Am terminat de analizat- din motive cvasi-profesionale care (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
Bebeluș născut în ambulanță, pe drumul spre spital, în București
Un copil nerăbdător să vină pe lume s-a născut în ambulanță, pe (…)
[Ecopolitic] - 25/08/2025
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY