Ciolacu acuză un fake news; MAI spune că ministrul Predoiu nu a susţinut anularea alegerilor
[Ecopolitic] 19/08/2025
Fostul premier al României, Marcel Ciolacu, a reacționat, marți seară, în scandalul anulării alegerilor și într-un răspuns la solicitarea Realitatea PLUS a acuzat site-urile de fake news, scrie realitatea.net. Marcel Ciolacu a afirmat că informația privind implicarea sa în anularea alegerilor prezideniale ar fi fost răspândită de un site de extremă dreaptă, cunoscut ca o platformă de știri false și teorii ale conspirației. Fostul șef al Guvernului neagă acuzațiile apărute în presa americană conform cărora împreună cu alți foști oficiali români, printre care se numără fosta ministră de Externe, Luminița Odobescu, dar și fostul preșdinte al României, Klaus Iohannis, ar fi încheiat o înțelegere cu administrația Biden pentru anularea alegerilor din țara noastră. Pe de altă parte, (…)

Alte articole din Ecopolitic
Elon Musk şi-a exprimat susţinerea pentru o manifestaţie anti-imigraţie din Japoni
Elon Musk şi-a exprimat susţinerea pentru o manifestaţie (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
Serviciile de informaţii de la Seul susţin că aproximativ 2.000 de soldaţi nord-coreeni au fost ucişi în Ucraina
Aproximativ 2.000 de soldaţi nord-coreeni au fost ucişi în (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
„Şoimul” Kremlinului îndeamnă Japonia să oprească „militarizarea” faţă de Rusia şi China
Unul dintre cei mai importanţi consilieri ai preşedintelui rus (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
Trump anunţă că Rudy Giuliani va primi Medalia Prezidenţială a Libertăţii
Preşedintele american Donald Trump a declarat luni că îi va acorda (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
Copiii ucraineni au început noul an şcolar, unii dintre ei în subteran
Copiii ucraineni au început luni noul an şcolar, unii dintre ei în (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
Negociatorul rus pentru #Ucraina deţine proprietăţi în valoare de 75 de milioane de dolari
Negociatorul-şef al Rusiei pentru convorbirile de pace cu Ucraina, (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
UE îşi va întări apărarea prin satelit împotriva bruiajelor GPS
Uniunea Europeană va desfăşura sateliţi suplimentari pe orbita (…)
[Ecopolitic] - 3/09/2025
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY