Accident grav la un raliu din Argeş! Un spectator, internat în stare gravă după ce a fost lovit de o roată desprinsă de la maşină

[Ecopolitic] 17/08/2025

Accident grav la Campionatul Naţional de Rally Cross. O roată s-a desprins de la o mașină și a lovit două persoane. Un bărbat a intrat în stop cardio-respirator. Doi spectatori au fost răniți după ce roata unui autoturism s-a desprins in timpul cursei si i-a lovit pe oamenii aflați pe marginea traseului de curse din comuna Bughea de Sus. Ambele persoane au primit ajutor medical la fața locului, însă una dintre acestea a fost resuscitată de medicii de la SMURD. Victima a fost transportată în comă la spital. Cei doi răniţi, un bărbat de 50 de ani din Câmpulung şi un bărbat de 45 de ani din Ţiţeşti, au fost transportaţi la spital. Şoferul de 44 de ani, care participa la competiţie, a fost testat de poliţişti cu aparatul etilotest, rezultând că nu a consumat alcool, se mai menţionează în (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Cod roșu de furtună în localități din județele Hunedoara și Cluj, duminică după-amiaza
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, duminică, (…)
[Ecopolitic] - 17/08/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY