Ilie Bolojan: Vor fi adoptate noi pachete de măsuri pentru reformă. Nu există altă soluție
[Ecopolitic] 17/08/2025
Premierul Ilie Bolojan a anunțat duminică, într-un mesaj video postat pe pagina de Facebook a Guvernului, că în perioada următoare vor fi adoptate noi pachete de măsuri pentru reformarea României. El a transmis că forțele politice sunt conștiente de situația dificilă și a afirmat că ‘nu există altă soluție’. ‘Forțele politice au responsabilitatea și sunt conștiente de situația dificilă în care suntem și că acest pachete, și alte pachete, și alte măsuri vor fi adoptate în perioada următoare. Nu există altă soluție. Dacă nu se adoptă acesta măsură, ce se va vedea? Că nu putem corecta lucrurile. Dacă se cedează într-o zonă sau alta, se va crea din nou o percepție de cedări și ne vom întoarce în situația de unde am plecat. Având această responsabilitate, am încercat să explic atât în (…)

Alte articole din Ecopolitic
Guvernul a decis unde va locui Traian Băsescu. Măsura, luată după ce CCR a anulat retragerea privilegiilor post-mandat (realitatea.net)
Guvernul a aprobat, joi, în cadrul ședinței săptămânale, o (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
Stelian Bujduveanu, despre problema apei calde, în București: „Astăzi, ar trebui să fie rezolvată problema”
Stelian Bujduveanu, primarul general interimar al Capitalei, a (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
Emil Boc continuă seria atacurilor la adresa USR. Primarul municipiului Cluj s-a dezlănțuit: „Au distrus tot ce au prins. Nu au pus o cărămidă, doar au demolat!”
Emil Boc a lansat o nouă serie de acuzații dure la adresa (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
Guvernul a aprobat atribuirea unui apartament fostului președinte Traian Băsescu. Detaliile, secretizate, la solicitarea acestuia
Guvernul a aprobat atribuirea unui apartament, într-un bloc, (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
Armeanu (ASF): O persoană poate retrage din Pilonul II de pensii o primă tranșă de 30%; eșalonarea ulterioară, în 8 ani
Valoarea sumei pe care o persoană are posibilitatea de a o retrage (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
„Pentru că și-au abandonat rolul constituțional de gardian ai Constituției și ai legii, notarii de la CCR care au anulat alegerile trebuie să demisioneze urgent”, spune Gheorghe Piperea
„Doamna Iulia Scântei este notar de profesie. A luat documentele (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
Cristoiu: Putin terorizează Ucraina prin bombardamente, Bolojan terorizează poporul român prin măsurile pe care le ia, profitând de „paralizia” PSD-ului
Publicistul Ion Cristoiu face o paralelă între situația din (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2025
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY