Ar putea dispărea tarifele dinamice la ridesharing. Modificările propuse de Consiliul Concurenţei
[Observator] 25/07/2025
Se pregătesc mari schimbări pentru toţi cei care fac transport de persoane. Consilul Concurenţei vrea ca toate cursele să poată fi urmărite în timp real, să dispară tarifele în funcţie de ore sau zile şi, de principiu, să nu mai existe diferenţe între taxi şi aplicaţii.

Alte articole din Observator
Ministrul Sănătăţii anunţă controale în spitale. Mâncarea servită pacienţilor, în vizorul autorităţilor
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, anunţă controale în (…)
[Observator] - 25/07/2025
Doi gălățeni au păcălit mai mulţi bătrâni din Bucureşti cu pește "de la rude" la suprapreţ. Cum au fost prinşi
Doi gălățeni, un bărbat de 36 de ani și o femeie de 32 de ani, au (…)
[Observator] - 25/07/2025
Ursula von der Leyen și Trump se întâlnesc duminică, în Scoţia. Care sunt șansele unui acord SUA-UE
Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a anunțat (…)
[Observator] - 25/07/2025
Președintele Austriei: Veto-ul Schengen, o greșeală. Liderul de la Viena promite parteneriate cu România
În cadrul unei conferințe comune cu președintele Nicușor Dan, la (…)
[Observator] - 25/07/2025
Nicuşor Dan susţine că relaţia cu Austria trebuie reconstruită după momentul Schengen: Privim spre viitor
Nicuşor Dan a declarat, într-o conferinţă de presă comună cu (…)
[Observator] - 25/07/2025
Franța va recunoaște Palestina. 35 de copii au murit de foame în Gaza într-o săptămână. Cel mai mic e bebeluș
Moment istoric. Preşedintele francez Emmanuel Macron a anunţat că (…)
[Observator] - 25/07/2025
Polițista pozitivă la drugtest nu era de fapt drogată. Medicamentul de la care i-a ieșit amfetamină la testare
Ofiţerul de la Penitenciarul Rahova, prins după o urmărire ca în (…)
[Observator] - 25/07/2025
[Toate articolele din: Observator +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY