Peste 18.000 de dosare depuse la UBB în prima sesiune de admitere

[Amos News] 23/07/2025

Peste 18.000 de dosare au fost depuse la Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca (UBB) în cadrul primei sesiuni de admitere la licență și master pentru anul universitar 2025-2026. La nivel licență, cele mai căutate facultăți au fost, în această sesiune de admitere, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației – cu aproape 3500 de dosare depuse, urmată de Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor – cu peste 2050 de dosare, Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării, pentru care au fost depuse aproape 1200 de dosare, Facultatea de Drept – 980 de candidați, Facultatea de Matematică și Informatică, unde au fost depuse 878 de dosare, Facultatea de Litere – 851 de dosare și Facultatea Istorie și Filosofie – 845 de dosare depuse. În topul (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Întâlnire și Consultări ale prim-ministrului Ilie Bolojan cu reprezentanții Consiliului Investitorilor Străini
Prim-ministrul Ilie Bolojan a subliniat, în cadrul întrevederii de (…)
[Amos News] - 23/07/2025
Deputat Alexandrin Moiseev: Este necesară o reacție fermă față de atacurile împotriva Patriarhiei Române și a românilor din Ucraina
Deputatul de Botoșani Alexandrin Moiseev, atrage atenția asupra (…)
[Amos News] - 23/07/2025
Atenționare de călătorie: Muntenegru – incendii de vegetație joasă și de pădure în zonele montane
Ministerul Afacerilor Externe (MAE) informează cetățenii români (…)
[Amos News] - 23/07/2025
Consultări ale prim-ministrului Ilie Bolojan cu reprezentanții Consiliului Investitorilor Străini
Prim-ministrul Ilie Bolojan a subliniat, în cadrul întrevederii de (…)
[Amos News] - 23/07/2025
Sindicatul Companiei Aeroporturi București, răspunde la declarațiile Domnului Vicepremier Dragoș Anastasiu
Afirmația că „în România, un aeroport are nevoie de 1400 de (…)
[Amos News] - 23/07/2025


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY