Primarul Slatinei amenință cu proteste dacă Guvernul nu deblochează finanțarea străzilor începute. Bolojan rămâne ferm: Bani în plus nu mai sunt!

[Spot] 21/07/2025

Primarul municipiului Slatina, Mario de Mezzo, anunță că este gata să protesteze în fața Guvernului, alături de alți aleși, dacă nu va primi fonduri pentru finalizarea a șapte proiecte de reabilitare stradală începute prin Programul „Anghel Saligny”, dar care nu au atins pragul de 80% grad de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Spot

25 de țări cer încetarea „imediată” a războiului din Fâșia Gaza. România nu se află printre ele
Douăzeci și cinci de țări, între care Franța, Regatul Unit, Canada (…)
[Spot] - 21/07/2025
Bolojan, despre găurile negre din sistemul public: Dacă nu tăiem risipa, riscăm un scenariu de tip Grecia
Premierul Ilie Bolojan a declarat că România trebuie să reducă (…)
[Spot] - 21/07/2025
Axa București-Berlin-Washington?
Fără să bruscheze liniile tradiționale de politică externă, (…)
[Spot] - 21/07/2025
Săptămână de lucru mai scurtă, lefuri mai mici: CFR aplică măsura pentru peste 1.400 de angajați
Conducerea CFR SA intenționează să introducă, începând cu 4 (…)
[Spot] - 21/07/2025
„Au furat cu clădirea întreagă!” Radu Miruță acuză o fraudă imobiliară tolerată de 18 ani în Ministerul Economiei
Ministrul Economiei, Radu Miruță, susține că a descoperit o (…)
[Spot] - 21/07/2025
Nicușor Dan readuce în discuție interferențele ruse în alegerile din 2024 și spune că statul român trebuia să le prevină
Președintele României, Nicușor Dan, a afirmat într-o postare (…)
[Spot] - 21/07/2025


[Toate articolele din: Spot +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY