Parlamentul Ucrainei a aprobat numirea Iuliei Sviridenko în funcţia de prim-ministru

[Europa FM] 17/07/2025

Parlamentul Ucrainei a aprobat joi numirea Iuliei Sviridenko în funcţia de prim-ministru, relatează agenția de știri Reuters. Peste 260 de parlamentari au votat pentru ca fosta ministră a Economiei să conducă guvernul. Iulia Sviridenko îi ia astfel locul lui Denis Șmihal, care a fost premierul (…)


    Trimite Email

Alte articole din Europa FM

ANM: Cod roșu de vijelii, intensificări ale vântului și grindină în Capitală și în județele Ilfov și Giurgiu | VIDEO
Cod roșu de vijelii, intensificări ale vântului și grindină în (…)
[Europa FM] - 17/07/2025
SONDAJ: 85% dintre români susțin că sunt persoane religioase | AUDIO
85% dintre români se consideră persoane religioase, arată un (…)
[Europa FM] - 17/07/2025
Iași: Un bărbat de 44 de ani a murit de rabie, la șase luni după ce a fost mușcat de un câine vagabond | AUDIO
Un bărbat de 44 de ani din județul Iași a murit de rabie, la (…)
[Europa FM] - 17/07/2025


[Toate articolele din: Europa FM +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY