Ajutor financiar pentru tibetani reluat de SUA după ce Administrația Trump îl suspendase

[Mediafax] 8/07/2025

Mediafax Americanii au reluat acordarea unui ajutor de 6,8 milioane de dolari pentru tibetani, a anunțat Departamentul de Stat, potrivit Reuters. Ajutorul a fost suspendat de administrația președintelui Donald Trump ca parte a strategiei „America First”, care a afectat o serie de programe, inclusiv cele care vizau asigurarea alimentelor și prevenirea răspândirii HIV-ului în unele dintre cele mai sărace regiuni ale lumii. Săptămâna trecută, liderul guvernului tibetan în exil din India, Penpa Tsering, a declarat că tibetanii au devenit „daune colaterale”. Autoritățile nu au anunțat când exact a fost reluată acordarea ajutorului. Articolul Ajutor financiar pentru tibetani reluat de SUA după ce Administrația Trump îl suspendase apare prima dată în Mediafax.


    Trimite Email

Alte articole din Mediafax

Prețul petrolului a crescut după anunțul lui Trump care vizează Rusia
Mediafax Prețurile petrolului au crescut vineri, chiar dacă (…)
[Mediafax] - 11/07/2025
General francez: Rusia a desemnat Franța drept „principalul său adversar în Europa”
Mediafax Moscova a identificat Franța drept „principalul său (…)
[Mediafax] - 11/07/2025
FNSA, marș de protest la Palatul Parlamentului. Care sunt nemulțumirile sindicaliștilor?
Mediafax Comisiei de avizare a cererilor de organizare a (…)
[Mediafax] - 11/07/2025
Indicele ROBOR la 3 luni închide săptămâna la 6,75%
Mediafax Indicele a început săptămâna în scădere, coborând la (…)
[Mediafax] - 11/07/2025
Curs valutar 11 iulie: Euro și aurul au continuat să crească
Mediafax Potrivit BNR, vineri, moneda europeană a crescut din (…)
[Mediafax] - 11/07/2025
Costin Curelea este noul selecționer al naționalei de tineret
Mediafax Fost atacant la Sportul Studențesc, Dinamo Minsk, (…)
[Mediafax] - 11/07/2025


[Toate articolele din: Mediafax +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY