Neamț. Autocar cu 43 de pasageri, cuprins de flăcări

[Cetățeanul] 19/06/2025

Un incendiu a izbucnit la un autocar aflat în deplasare, într-o localitate din județul Neamț. Potrivit ISU Neamț, toate persoanele din autocar s-au autoevacuat până la venirea echipajelor de salvare. „La ora 08:47, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină în comuna Poiana Teiului pentru stingerea unui incendiu produs la un autocar aflat în mers pe DN 15”, anunță ISU Neamț. În autocar sunt 43 de persoane, de naționalitate sârbă, care s-au autoevacuat până la venirea forțelor de intervenție. Nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. La locul incidentului au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Garda nr 2 de Intervenție Poiana Teiului și IPJ. Incendiul care s-a manifestat la nivel compartimentului motor a fost localizat si lichidat in (…)


    Trimite Email

Alte articole din Cetățeanul

Sibiu. Alertă din cauza unui urs!
Prezenţa unui urs a fost semnalată joi in orașul Avrig, județul Sibiu, locuitorii din zonă fiind imediat avertizaţi (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
Arad. Părinți anchetați pentru rele tratamente aplicate copiilor și violență în familie
Părinții a doi copii de 13 și 15 ani din comuna arădeană Bîrsa sunt citați la parchet, miercuri, pentru a fi audiat (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
VIDEO Polul grindinei s-a mutat din Vrancea în Oltenia. Ministrul Agriculturii se face că plouă
Grindina afectează România din ce în ce mai mult, iar cea mai lovită de fenomenele meteo extreme este Oltenia. Cu (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
Restricții de trafic pe Autostrada A1 București-Pitești
Traficul va fi restricționat, timp de săptămână, în două etape, pe timpul nopții, pe Autostrada A1 București – (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
Dexonline, în pericol! Ce îi pregătește Academia Română
Platforma dexonline.ro, cunoscută pentru digitalizarea dicționarelor limbii române, care a făcut ilegal propagandă (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
Coliziune rutieră gravă în Ilfov
Un bărbat care conducea un scuter a fost grav accidentat într-un sens giratoriu în Voluntari, Ilfov. O mașină nu i-a (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025
Percheziții DNA la Spitalul Militar Central din Capitală. Medici acuzați că luau șpagă pentru operații sau consultații
Percheziții DNA au loc joi dimineață, la Spitalul Militar ”Carol Davila” din Capitală. Mai mulți medici sunt (…)
[Cetățeanul] - 19/06/2025


[Toate articolele din: Cetățeanul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY