Plouă cu minciuni
[Info Brașov] 15/06/2025
În ultima vreme tot felul de jurnaliști „specialiști”, influenserine machiate, rujate și fără chiloți pe creier își permit să ne scuipe cu tot felul de neadăvăruri istorice pentru a aprofunda și fixa rusofobia moștenită de pe vrema marii revoluții din Octombrie, acum mai bine de o sută de ani…Una din ele este scobita din nas și plină de muci: ideea că Rusia ar fi invadat România de 12 ori. (teritoriul românesc ca să fie ei mai exacți)Din aceste 12 „invazii” (ce le place ăstora cuvântul, cred că au orgasm rectal la el) 10 s-au întâmplat înainte să existe România. Adică înainte de 1859 când prin Unirea Principatelor a apărut acel proiect de stat care în 1881 va deveni Regatul România. E vorba despre războaie ruso-turce care s-au desfășurat pe teritoriile provinciilor la marginea (…)

Alte articole din Info Brașov
Israelul – o lecție deschisă din care mulți au de învățat
Cei ce știu cum să se uite înțeleg într-un cu totul alt sens ceea ce se petrece în Orientul Mijlociu. Toți am crezut (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
România si Polonia: Ultimele Alegeri
Recentele alegeri prezidentiale din lunile mai si iunie din România si din Polonia au avut unele asemanari in ce (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
Ce religie va domina lumea peste 10 ani – o analiză profetică, demografică și spirituală
Omenirea se secularizează… dar nu toată
Începând cu anii 2000, sociologii și demografii din marile universități au (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
Profesorul Ilie Bădescu: Fenomenul Piața Universității 1989 – 1990 sau căderea unui imperiu ateu.
Căderea unui imperiu ateu, cum a fost cel sovieto-kominternist, a fost dorită dar neprevăzută. Toate semnele sunt că (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
Exact ce mai lipsea – Zelenski sare la gîtul Iranului: ”O amenințare serioasă pentru Ucraina”!
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat că Iranul „lucrează activ” împotriva țării sale prin furnizarea (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
FRITZ SAU LIBER LA NELEGIUIRI. MODELUL CCR FUNCȚIONEAZĂ PERFECT ȘI LA USR
Genialii George Orwell și Constantin Virgil Gheorghiu se răsucesc în morminte. Ei nu și-au putut imagina că (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
Sarcofage misterioase descoperite în Antarctica ar putea fi dovada unei civilizații extraterestre
O echipă mixtă de cercetători americani, ruși, chinezi și indieni au descoperit în urma unor imagini din satelit (…)
[Info Brașov] - 15/06/2025
[Toate articolele din: Info Brașov +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY