Percheziții în București și Ilfov într-un dosar cu un prejudiciu de 36 de milioane de lei
[Cetățeanul] 12/06/2025
Polițiștii fac joi 13 percheziții în București și Ilfov la persoane și firme suspectate că nu au achitat la bugetul statului accize de peste 36 de milioane de lei pentru produse din tutun și alcool. Potrivit IGPR, polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice fac descinderi la locuințele unor persoane fizice și la sediile sociale și punctele de lucru ale unor firme, din municipiul București și județul Ilfov, într-un dosar penal privind nerespectarea plății accizelor la bugetul de stat. Potrivit cercetărilor, în cursul lunii mai persoanele anchetate ar fi furnizat, din antrepozitul fiscal, către un distribuitor de băuturi și produse din tutun, 2.661.000 de pachete de țigarete. Acesta nu ar fi avut documentul de plată care atestă virarea la bugetul de stat a valorii (…)

Alte articole din Cetățeanul
Primarul din Sinaia, încă 30 de zile de arest preventiv
Tribunalul Bucureşti a dispus prelungirea cu 30 de zile a arestului preventiv în cazul primarului oraşului Sinaia, (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
Scandal în PSD: Acuzaţii de mafiotizare a partidului
O scrisoare de protest față de gruparea Sorin Grindeanu – Marcel Ciolacu circulă începând de joi, 12 iunie, printre (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
Revine canicula în România, dar şi vijeliile
Meteorologul Romica Jurca a anunțat că în România va reveni canicula. Săptămâna viitoare sunt așteptate temperaturi (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
BAROMETRU. Aproape jumătate dintre români habar nu au despre Mineriada din 1990
Aproape jumătate dintre români nu știu ce s-a întâmplat acum 35 de ani, la evenimentele din 13-15 iunie 1990, (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
Date de ULTIMĂ oră de la spitalul SRI despre starea lui Ion Iliescu
Fostul președinte al României, Ion Iliescu, este internat în secția de terapie intensivă a Spitalului Clinic de (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
Caraș Severin. Un tânăr șofer a intrat cu mașina într-un grup de tineri
Un șofer de 20 de ani ar fi pierdut controlul autoturismului și a intrat într-un grup de tineri aflați lângă un (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
Nicuşor Dan, la comemorarea Mineriadei din iunie 1990
Preşedintele Nicuşor Dan a depus, vineri, coroane de flori la Monumentul dedicat memoriei victimelor Mineriadei din (…)
[Cetățeanul] - 13/06/2025
[Toate articolele din: Cetățeanul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY