ANCA ALEXANDRESCU: ”ÎNCĂ U PAS PENTRU DICTATURA CARE NI SE PREGĂTEȘTE ÎNCĂ DIN PANDEMIE. DECIZIA CCR E DATĂ CU DEDICAȚIE PENTRU NICUȘOR DAN!”

[VoxPublica] 30/05/2025

Curtea Constituțională a decis că declarațiile de avere și de interese nu trebuie să includă bunurile și veniturilor soților și copiilor. Mai mult a fost declarat neconstituțional și articolul care prevede publicarea declarațiilor de avere. Decizia CCR nu poate fi atacată, este definitivă și obligatorie. Realizatorul emisiunii Culisele Statului Paralel, Anca Alexandrescu, a dezbătut pe larg acest subiect. Anca Alexandrescu: „Cu această decizie nu o să-i mai deranjeze nimeni!” „Evident că primul pe care-l ajută această decizie este Nicușor Dan. A fost discuția asta în campanie. A fost întrebat inclusiv de susținătorii lui…de ce nu își declară averea? Pentru că sunt niște întrebări despre sumele pe care le-a decontat în campaniile electorale și le-a încasat din bani publici. Nu mai pot (…)


    Trimite Email

Alte articole din VoxPublica

ANCA ALEXANDRESCU MESAJ MANIFEST: CAPĂTUL E SĂ NE LUĂM ȚARA ÎNAPOI
După măsurile fără precedent luate de premierul păpușat de (…)
[VoxPublica] - 3/07/2025
ALEXANDRU GEORGE SFETCU, MEDALIE DE ARGINT PENTRU ROMÂNIA LA „WORLD POLICE AND FIRE GAMES”
Prin perseverența remarcablă, disciplină și pasiune, Alexandru (…)
[VoxPublica] - 1/07/2025


[Toate articolele din: VoxPublica +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY