Secetă, apoi potop: lovitură de 240 de milioane de euro în agricultură. „Un dezastru”

[Business Magazin] 24/08/2026

Vara extremă lasă o factură uriaşă agriculturii din Toscana. Coldiretti estimează pierderi de până la 240 de milioane de euro, între culturi distruse de soare şi producţie redusă de lapte şi carne.


    Trimite Email

Alte articole din Business Magazin

Cel mai mare furnizor de gaze al Europei sfidează interdicţia UE şi continuă forajele în Arctica
Cel mai mare furnizor de gaze al Europei va continua să îşi (…)
[Business Magazin] - 24/08/2026


[Toate articolele din: Business Magazin +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY