Acești crocodilienii uriași dominau lanțul trofic în America de Sud din Miocen
[Descopera] 23/08/2026
Acești crocodilienii uriași dominau lanțul trofic în America de Sud din Miocen. America de Sud din timpul Miocenului era un loc înfricoșător. În urmă cu mai bine de 10 milioane de ani, o mare întindere de apă acoperea o bună parte a continentului. În acest lac trăiau țestoase uriașe și (…)
Alte articole din Descopera
Timp de mai bine de două decenii, fizicienii nucleari s-au (…)
[Descopera] - 23/08/2026
Folosind observații de la o rețea extinsă de nave spațiale din (…)
[Descopera] - 23/08/2026
O fosilă extrem de rară, veche de peste 450 de milioane de ani, (…)
[Descopera] - 23/08/2026
Noile observații realizate de Telescopul Spațial James Webb (JWST) (…)
[Descopera] - 23/08/2026
Soarele este capabil de furtuni mult mai mari decât cele (…)
[Descopera] - 23/08/2026
O echipă de arheologi de la Universitatea din Bologna a făcut o (…)
[Descopera] - 23/08/2026
Cercetătorii de la Universitatea Princeton au arătat cum muzica (…)
[Descopera] - 23/08/2026
[Toate articolele din: Descopera +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY