Anca Alexandrescu: „Cum să ai tupeul să spui că situația de azi e vina altora, când sub ochii noștri capacitățile pe cărbune au fost puse la pământ, când România nu mai are nicio alternativă și a ajuns să stea în genunchi, cu mâna întinsă, cerșind energie de la unguri și de la bulgari?”
[Ecopolitic] 21/08/2026
„Suntem sufocați, zi de zi, de urlătorii de serviciu. Oameni care se bat cu pumnul în piept că sunt mari patrioți, că vor binele țării, dar care astăzi ne arată cu degetul și ne acuză pe noi că am fi „vânduți”. Când n-au argumente, scot placa obosită: „Alexandresca e pesedistă!”. (…)
Alte articole din Ecopolitic
Chiar dacă nu e un RoboCop ca în filmul din 1987 – nu are armă, nu (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
Serbia a cerut şi a primit asistenţă din partea Rusiei pentru (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
„Privesc cu silă televiziunile sorosiste care până ieri au (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
Oraşul de coastă Split, una dintre principalele destinaţii (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
„Păi se susțin mult, ca între ei, „penalii”! Fapta lui Fritz este (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
Uniunea Europeană poate răspunde cu viteză, unitate şi hotărâre la (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
Circulația pe Pasajul Basarab din București va fi redeschisă (…)
[Ecopolitic] - 21/08/2026
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY