Piedone, atac dur la adresa primarului Timișoarei după o decizie a CCR: „Visul frumos s-a terminat!”

[Cetățeanul] 17/08/2026

Președintele Partidului Naționalist Reformarea României (PNRR), Cristian Popescu Piedone, a lansat un atac dur la adresa primarului Timișoarei, Dominic Fritz, în urma unei decizii recente a Curții Constituționale a României. Într-o postare publicată pe pagina sa oficială de Facebook, (…)


    Trimite Email

Alte articole din Cetățeanul

Dominic Fritz, după ce CCR a declarat constituțional amendamentul care îi poate lua mandatul: „Nu mă las intimidat”
Curtea Constituțională a României (CCR) a decis, luni, că (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
Grindeanu cere explicaţii după întâlnirea lui Bolojan cu şefa CCR
Liderul PSD, Sorin Grindeanu, a cerut luni clarificări în legătură (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
CCR i-a dat lovituta finală Lui Dominic Fritz: Îşi pierde mandatul de primar al Timişoarei
Lovitură de proporții pentru șeful USR și primarul Timișoarei, (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
AUR: „Integritatea nu trebuie să aibă culoare politică”, după decizia CCR privind Legea integrității
Partidul AUR a reacționat, printr-un comunicat semnat de redacția (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
Un haker, condamnat în SUA, prins la Sinaia cu numere diplomatice false
Un bărbat de 42 de ani a fost prins de polițiști la Sinaia la (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
Victor Ponta se autopropune premier
Victor Ponta e pregătit să revină în funcția de prim-ministru al (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026
Bolojan, criticat de un lider PNL: Realitatea arată faptul că firmele și cetățenii o duc mai prost!
Ilie Bolojan este aspru criticat de președintele Consiliului (…)
[Cetățeanul] - 17/08/2026


[Toate articolele din: Cetățeanul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY