O comună din Elveția cu 7.800 de locuitori are prea mulți bani și nu știe ce să facă cu aproape 28.000.000 de euro

[Libertatea] 9/08/2026

O mică localitate elvețiană, cu doar 7.800 de locuitori, se confruntă cu o situație neobișnuită: are un excedent bugetar de aproape 28 de milioane de euro și trebuie să găsească cea mai bună modalitate de a folosi acești bani. Meggen caută soluții pentru surplusul bugetar (…)


    Trimite Email

Alte articole din Libertatea

Șoarece filmat printre pâini într-un supermarket Kaufland, în Slovacia: „Mereu «proaspăt»”
Un client a surprins un șoarece pe rafturile cu pâine într-un (…)
[Libertatea] - 10/08/2026
Un nou val de aer tropical lovește de azi România: ANM anunță căldură extremă cu temperaturi de 38 de grade la umbră
Un nou val de căldură este prognozat în România în perioada 10-12 (…)
[Libertatea] - 10/08/2026
Costuri mai mici la flote: lista de mașini de serviciu trebuie scurtată. Top 3 reguli pentru firme
Flote Auto explică, în analiza „Cum pot fi reduse costurile flotei (…)
[Libertatea] - 10/08/2026
Cât de riscant este să ne păstrăm banii într-un cont bancar Revolut: „Mi-a blocat tot. Și sunt sute de cazuri”
Numeroase conturi Revolut din Ungaria au fost blocate în ultimele (…)
[Libertatea] - 10/08/2026


[Toate articolele din: Libertatea +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY