O legumă exotică, aclimatizată în România, va fi vândută în premieră. Cercetătorii de la Buzău mizează pe un real succes
[Libertatea] 7/08/2026
Castravetele mexican „Victor”, un soi omologat în România în 2022, va fi disponibil pentru prima dată pe piață, anunță cercetătorii de la Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Legumicultură (SCDL) Buzău. Originar din America Centrală, acest tip de castravete (Melothria scabra (…)
Alte articole din Libertatea
O tragedie a avut loc sâmbătă dimineață, 8 august 2026, în Oradea, (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
O dronă a pătruns sâmbătă dimineață în spațiul aerian al Bulgariei (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
Un accident rutier grav s-a produs sâmbătă pe DN 58B, în județul (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
Theo Rose a transmis un mesaj emoționant de ziua ei de naștere. (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
Deși incendiile din Gironde, Franța, au provocat tristețe și (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
Una dintre cele mai cunoscute funcții ale aplicației Waze ar putea (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
Modelul Alina Pușcău a oferit noi detalii despre starea sa de (…)
[Libertatea] - 8/08/2026
[Toate articolele din: Libertatea +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY