Ministrul Pîslaru explică de ce amendamentele PSD la Legea privind decarbonizarea „sabotează PNRR”: „Consecințele sunt penalitate financiară și blocarea cererilor de plată 5 și 6. Adică 5 miliarde de euro nerambursabili, că aceștia sunt miza reală”

[G4Media] 4/08/2026

Ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru, a explicat, marți seara, într-o postare pe Facebook de ce amendamentele PSD la Legea privind decarbonizarea „sabotează PNRR”. Ministrul a precizat că această modificare a legii duce la blocarea cererilor de plată 5 și 6 (…)


    Trimite Email

Alte articole din G4Media

Brazilia: Anchetă asupra unui plan de atacuri în timpul alegerile prezidenţiale pus la cale pe Telegram
Poliţia braziliană a efectuat marţi o operaţiune împotriva a opt (…)
[G4Media] - 4/08/2026
O navă sub pavilion indian s-a scufundat în Marea Roşie după un atac
O navă s-a scufundat marţi în Marea Roşie după un atac, potrivit (…)
[G4Media] - 4/08/2026
Clădirea Teatrului Bulandra din București, încadrată în clasa I de risc seismic, intră în reabilitare după 100 de ani
Clădirea Teatrului Bulandra din centrul Bucureștiului, încadrată (…)
[G4Media] - 4/08/2026
Pentagonul laudă strategia de apărare a Germaniei
Elbridge Colby, oficial de rang înalt al Pentagonului, a lăudat (…)
[G4Media] - 4/08/2026


[Toate articolele din: G4Media +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY