ANCOM vine cu recomandări pentru evitarea fraudelor care folosesc identitatea furnizorilor de servicii poștale

[Ecopolitic] 4/08/2026

În ultimii ani, au fost semnalate tentative de fraudă în care identitatea unor furnizori cunoscuți de servicii poștale este folosită în mod abuziv în scopul înșelării utilizatorilor. Prin intermediul unor SMS-uri sau e-mailuri, utilizatorii sunt informați că au un colet în așteptare, (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Pelerinaj la Paraclisul Catedralei Naționale: Vor fi aduse moaștele Sf. Ioan Iacob de la Neamț (Hozevitul)
Racla cu un fragment din moaștele Sfântului Ioan Iacob Hozevitul (…)
[Ecopolitic] - 4/08/2026
Ștefan Rădulescu: Consiliul Județean Ilfov a obținut finanțare europeană de peste 50 de milioane de lei pentru modernizarea DJ 301A din Glina
Vicepreședintele Consiliului Județean Ilfov, Ștefan Rădulescu, a (…)
[Ecopolitic] - 4/08/2026
Turcan (PNL): PSD nu vrea să facă ce-i corect pentru România, dă cu piciorul la bani
„La ultimele 3 jaloane din PNRR, PSD are alergie cronică: (…)
[Ecopolitic] - 4/08/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY