Europa de Sud-Est are nevoie de peste 200 GW de capacități de stocare a energiei până în 2030, arată datele D.trading
[Spot] 29/07/2026
Operatorii de rețea din Europa de Sud-Est au limitat în 2025 volume record de producție regenerabilă. În Grecia, 1.867 GWh de energie eoliană și solară au rămas nefolosiți, adică 6,6% din producție, în timp ce prețurile angro au petrecut 483 de ore la zero sau sub zero. Bateriile (…)
Alte articole din Spot
AS Monaco a refuzat ultima ofertă înaintată de rivala Paris (…)
[Spot] - 29/07/2026
Arabia Saudită a încercat timp de cinci luni să evite implicarea (…)
[Spot] - 29/07/2026
În luna septembrie, cartierul Floreasca devine scena unui nou (…)
[Spot] - 29/07/2026
Inteligența artificială a schimbat complet modul în care (…)
[Spot] - 29/07/2026
Puține sporturi au trecut prin schimbări atât de spectaculoase (…)
[Spot] - 29/07/2026
Administrația Națională a Penitenciarelor a fost lovită miercuri (…)
[Spot] - 29/07/2026
FCSB a decis să se mute pe un nou stadion începând cu etapa (…)
[Spot] - 29/07/2026
[Toate articolele din: Spot +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY