Cseke Attila cere formarea rapidă a unui Guvern: „Partidele trebuie să lase orgoliile deoparte”
[Realitatea] 28/07/2026
Ministrul interimar al Sănătății, Cseke Attila, a declarat că ieșirea din actualul blocaj politic depinde de formarea cât mai rapidă a unui Guvern cu puteri depline. Attila a afirmat că partidele trebuie să ajungă la un compromis și să pună interesul țării înaintea disputelor politice.
Alte articole din Realitatea
UDMR respinge Legea salarizării pentru care insistă Bolojan. Anunțul lui Cseke Atilla
Cseke Atilla anunță că legea salarizării nu are șanse să fie (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
George Simion (președinte AUR): „E nevoie de stabilitate, e nevoie de predictibilitate, e nevoie de un guvern cu puteri depline cât mai curând”
Președintele AUR, George Simion, a afirmat, în cadrul unei (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
Oana Țoiu, mesaj către Rusia:”Drona le aparţine, responsabilitatea le aparţine, România nu acceptă asta”
Ministrul interimar de Externe, Oana Țoiu, a declarat, marți, în (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
George Simion (președinte AUR): „Statele Unite rămân un partener important, cel mai important partener, și vedem viitorul României și viitorul Europei în întregime numai alături de SUA”
Președintele AUR George Simion a avut o întrevedere cu ambasadorul (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
Sorin Grindeanu: „Greva generală este ultimul instrument democratic atunci când nu eşti ascultat”
Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat că Partidul Social (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
PSD contestă în instanță 12 hotărâri ale Guvernului. Sorin Grindeanu avertizează: „România riscă să piardă un miliard de euro din PNRR”
Partidul Social Democrat a anunțat că a inițiat demersuri juridice (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
George Simion: România este de 84 de zile fără Guvern. Este dovada iresponsabilității lui Nicușor Dan
Liderul AUR, George Simion, a declarat marți că președintele (…)
[Realitatea] - 28/07/2026
[Toate articolele din: Realitatea +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY