Spania pregătește cea mai mare conductă submarină de hidrogen din lume: va alimenta Europa cu energie verde
[Mediafax] 22/07/2026
Spania, alături de Franța, Germania și Portugalia, avansează cu proiectul BarMar, o conductă submarină de hidrogen care va lega Barcelona de Marsilia și va transporta până la 2 milioane de tone anual. Infrastructura face parte din coridorul H2Med, considerat esențial pentru securitatea (…)
Alte articole din Mediafax
INHGA avertizează că, în intervalul 22 iulie, ora 12:00 – 23 (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
România riscă să fie lovită simultan de două crize majore de (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
Președintele Partidului Social Democrat, Sorin Grindeanu, a (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
„Acesta nu va mai fi un război convențional” „Rusia este pregătită (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
Oleksandr Sîrski a publicat miercuri, pe Telegram, primul mesaj (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
Rusia nu mai intenționează să cedeze teritoriile ocupate din (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
Compania a raportat un profit ajustat de 11,5 miliarde de dolari (…)
[Mediafax] - 22/07/2026
[Toate articolele din: Mediafax +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY