Cutremur politic la Chișinău. Premierul Alexandru Munteanu a demisionat
[Gândul] 3/07/2026
Prim-ministrul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, și-a anunțat vineri, demisia, la opt luni după ce a fost învestit în funcție de către Parlament. Într-o postare pe pagina sa de Facebook, Munteanu susține că nu-și mai poate exercita mandatul în acord cu principiile și convingerile (…)
Alte articole din Gândul
Liderul senatorilor AUR, Petrișior Peiu, acuză guvernările (…)
[Gândul] - 3/07/2026
O fetiță de numai 6 ani și-a pierdut viața, vineri, după ce (…)
[Gândul] - 3/07/2026
Statele Unite au avertizat că Rusia plănuiește o „provocare” (…)
[Gândul] - 3/07/2026
Demisia premierului Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, la (…)
[Gândul] - 3/07/2026
Președinta Republicii Moldova a avut prima reacție după demisia (…)
[Gândul] - 3/07/2026
Peste 120 de pasageri și membri ai echipajului navei Ruby Princess (…)
[Gândul] - 3/07/2026
O furtună violentă a inundat străzile din Brașov și a provocat (…)
[Gândul] - 3/07/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY