Reducerea impozitului pe dividende la 8%, propusă printr-o inițiativă AUR

[Stirile Olteniei] 29/06/2026

Propunerea legislativă, inițiată de deputatul AUR Lucian Mușat, împreună cu deputații Cosmin Hristu și Eduard Koler, prevede reducerea impozitului pe dividende de la 16% la 8%, prin modificarea Codului fiscal. Citește știrea completă: (…)


    Trimite Email

Alte articole din Stirile Olteniei

OLiX de la Kiss FM, într-un interviu realizat de Alina Palade pentru LumeaMuzicii.ro
OLiX de la Kiss FM a fost protagonistul unui interviu realizat de (…)
[Stirile Olteniei] - 16/08/2026
Locul de joacă din zona Onioptic din Craiova a fost reabilitat și redeschis
Lia Olguța Vasilescu anunță, într-o postare publicată pe Facebook, (…)
[Stirile Olteniei] - 12/08/2026


[Toate articolele din: Stirile Olteniei +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY