Veștea, la ieșirea din sediul AUR: Am deschidere pentru orice solicitare ce poate duce la o bună guvernare

[Ecopolitic] 22/06/2026

Premierul desemnat, Adrian Veștea, a declarat, luni, la ieșirea din sediul AUR, că a discutat o serie de măsuri economice pe care reprezentanții AUR și le doresc și a afirmat că are ‘deschidere pentru orice solicitare care poate duce la o mai bună guvernare’. ‘Am discutat de o serie de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Marian Neacșu (PSD): Trebuie să avem un guvern cu susținere parlamentară reală
Ministrul desemnat al Internelor, Marian Neacșu, consideră că în (…)
[Ecopolitic] - 22/06/2026
Adrian Veștea, după negocierile cu George Simion: ”Guvernul merge la învestire în această seară”
Premierul desemnat, Adrian Veștea, a ajuns luni seară, la sediul (…)
[Ecopolitic] - 22/06/2026
Funcționarii din Senat și Camera Deputaților, în grevă japoneză pe parcursul procedurilor de învestire a Guvernului
Funcționarii parlamentari din Senat și Camera Deputaților sunt în (…)
[Ecopolitic] - 22/06/2026
Cristian Pistol: Nu doresc să desfiinţez CNIR, nu ăsta este scopul
Compania Naţională de Investiţii Rutiere (CNIR), a cărei (…)
[Ecopolitic] - 22/06/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY