Cristian Tudor Popescu, despre decizia președintelui de a-l desemna pe Adrian Veștea pentru funcția de premier: „Un gest profund antidemocratic” | AUDIO
[Europa FM] 15/06/2026
Gazetarul și scriitorul Cristian Tudor Popescu spune la Europa FM că desemnarea făcută de Nicușor Dan ar fi un gest profund nedemocratic, menit să rupă PNL și să-l scoată din viața politică pe Ilie Bolojan. Gazetarul și scriitorul Cristian Tudor Popescu: „Vrea să-l excludă din viața (…)
Alte articole din Europa FM
Cupa Mondială de fotbal: de la ora 22 se joacă meciul Belgia – (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Liberalii discută de patru ore situația creată de nominalizarea (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Acordul cu Iranul a fost semnat, textul urmând să fie făcut public (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Cea mai mică insulă locuită din Spania – Tabarca – își cere (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Tot mai multe voci din zona politică, dar nu numai, vorbesc despre (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Social-democrații îi dau lui Sorin Grindeanu mandat larg de (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
Liderii UDMR au decis să aștepte mutarea liberalilor, care se (…)
[Europa FM] - 15/06/2026
[Toate articolele din: Europa FM +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY