O artistă germană a făcut istorie înainte ca Disney să domine animația
[Gazeta de Sud] 7/06/2026
Când vine vorba despre începuturile filmelor de animație, cei mai mulți oameni se gândesc automat la Disney și la celebrul „Albă ca Zăpada și cei șapte pitici”. Însă adevărul este că un alt nume a scris istoria cu mult înainte. În anul 1926, o tânără artistă germană de numai 26 de ani, (…)
Alte articole din Gazeta de Sud
CSM București a învins-o pe Brest, scor 32-26, și a obținut (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
Alexander Zverev a cucerit duminică primul trofeu de Grand Slam al (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
Federația de Fotbal din Danemarca a reacționat, după ce Christian (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
La aproape 5 ani de la gravul incident de la EURO 2020, Christian (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
Kimi Antonelli (19 ani, Mercedes) a câștigat Marele Premiu al (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
Naționala feminină de volei a României a învins formația (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
Examenul național de Bacalaureat 2026 începe luni, 8 iunie, cu (…)
[Gazeta de Sud] - 7/06/2026
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY