Viața cu scleroză multiplă, „boala cu o mie de fețe“. „Abia atunci mi-am dat seama cât de importantă e vederea“
[Adevarul] 30/05/2026
Scleroza multiplă, numită „boala cu o mie de fețe“ pentru că simptomatologia este diversă și afectează diferit pacienții, apare cel mai frecvent la adulții tineri, între 20 și 40 de ani, și afectează de trei ori mai mult femeile decât bărbații. 30 mai este Ziua Mondială a Sclerozei (…)
Alte articole din Adevarul
Un incendiu la un hotel din stațiunea Sunny Beach, Bulgaria, s‑a (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
Locatarii blocului de pe strada Brăilei din Galați, avariat în (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
Minivacanța de Rusalii a debutat cu atenționări Cod galben și o (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
Au început lucrările pentru extinderea Parcului Lacul Morii din (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
Pete Hegseth, șeful Pentagonului, a lansat vineri un avertisment (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
Ca omagiu adus realizării sale excepționale, anul 2026 este (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
În primele ore ale dimineții de vineri, o aeronavă fără pilot (…)
[Adevarul] - 30/05/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY