Nicușor Dan, vizită la Galați: Am discutat „chestiuni omenești” cu mama și fiul răniți. „I-am încurajat”. Despre capacitățile țării de a se apăra: „România este într-un proces pe care încearcă să-l accelereze cât de mult poate” | VIDEO
[Europa FM] 29/05/2026
Președintele Nicușor Dan a mers vineri după-amiază la Galați, unde a vizitat victimele exploziei dronei rusești: o femeie în vârstă de 53 de ani și fiul său, de 14 ani, internați în spitale din oraș. În timpul declarațiilor de presă, președintele a fost huiduit de oamenii adunați în (…)
Alte articole din Europa FM
Guvernul anunță ajutoare de până la 25.000 de lei pentru familiile (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Festivalul Opera Copiilor aniversează 10 ani cu spectacole, (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Parlamentul Poloniei a adoptat legea privind parteneriatele (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Vladimir Putin susține că este prea devreme pentru a spune dacă (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Sorana Cîrstea e în optimi la Roland Garros. Românca a înregistrat (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Consulul general al Federației Ruse la Constanța are 72 de ore să (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruță, anunță semnarea a (…)
[Europa FM] - 29/05/2026
[Toate articolele din: Europa FM +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY