Avocata Ingrid Mocanu: „În magistratură, toate drepturile trebuie dublate de RĂSPUNDERE – nu ești la cel mai înalt nivel, NU ai ce căuta în magistratură … cu niciun salariu. Ce văd eu prin săli/parchete îmi creează groază: habarniști sau de rea-credință versus excelență, muncă, știință de carte și curaj”

[Ecopolitic] 28/05/2026

„O justiție puternică este o justiție corectă, demnă, care are curajul de a sta alături de cetățean, de a-i proteja drepturile, iar nu de a valida aberațiile juridice ale „grangurilor” puterii. Sunt acuzată că aș susține magistrații și drepturile lor legal acordate, în mod interesat și (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Crin Antonescu: „Le transmit oamenilor din PNL să se ridice și să spună ceva până nu îi dă afară Ciucu”
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius (…)
[Ecopolitic] - 28/05/2026
Bolojan întoarce spatele crizei din țară și face o vizită în Republica Moldova
Ilie Bolojan întoarce spatele crizei din România și pleacă la (…)
[Ecopolitic] - 28/05/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY